Ofis Bölme

Blog

Ofis Bölme

Ofis Bölme Sistemleri Hakkında

Ofis ortamı iş verimliliği açısından büyük önem taşımaktadır. Çalışanların dikkatinin dağılmadan çalışması için mekanda fazla insan ve dikkat dağıtıcı unsurun olmaması önemlidir. Yoğun kalabalığın olduğu ortamlarda personelin verimli çalışması oldukça zordur. Hem kalabalığın sesi kadar etraftaki fazlalıklar dikkatlerin dağılmasına neden olmaktadır. İşverenler verimliliği artırmak için büyük alanları ofis bölme sistemleri ile bölünerek küçültmektedir. Bölme işlemi gerçekleştirilirken şirketin kalite ve prestijini artıracak sistemler tercih edilmeye özen göstermekteyiz. Modern tarzdaki bölmelerimiz daha şık ve kaliteli görüntü sağlamaktadır. Bölme işlemi gerçekleştirilmeden evvel odada kaç kişinin çalışacağı, ışık ve mobilya planlarını hesaba katmaktayız. Planlama yapılmadan bölme işlemi gerçekleştirmeyiz. Planlamalar sonucunda ürettiğimiz sistemlerimiz hakkında bilgi almak üzere sizleri firmamıza beklemekteyiz.

Ofis Bölme Nedir Ne İçin Kullanılır?

Büyük iş merkezlerinde veya geniş konutlarda büyük alanları küçültmek için kullanılan özel tasarımlara ofis bölme sistemleri denilir. Bölme sistemlerini kullanılarak daraltılan alanlarda personellerin daha verimli çalışmasını sağlama amacı ile tek tek konumlandırılmasını sağlarız. Bazen tek kişilik alanlar olmayıp grupların çalışacağı şekilde de organize edilebilir. Bölmenin yapıldığı malzemeye göre ayırma işlemi çeşitli şekillerde yapılmaktayız. İstenirse dışarıdan görülecek şekilde dilenirse görülmeyecek şekilde yapılabiliriz. Bazı bölmeler tavana kadar devam ederken bazılarında üst kısmı açık bırakılabilir. Her çeşidin üretildiği firmamız modern tasarımları ile sizleri beklemektedir.

Ofislerde, müdür, müdür yardımcısı, yönetim odası ve personeller için alanlar bulunması istenir. Şayet büyük alanlardan oluşan bir ofisiniz varsa onları küçültme fırsatınız bulunmaktadır. Böylece yönetim kurulunu, müdürü ve personelin çalışma alanlarını ayırmak mümkün olabilir. Ofis bölme sistemlerimiz sayesinde bu işlem kısa bir süre içinde gerçekleştirilmektedir. Müdür ve yönetici odalarında genellikle dışarıdan görülmen malzemeler, personeller odalarında ise dışarıdan görülen cam gibi malzemeler kullanmaktayız. Yönetim odalarında jaluzili uzaktan kumandalı sistem, müdür odalarında ise butonlu jaluzi kullanılır. Tabi bu malzemelerin tercihi tamamen müşteriye ait olup firma olarak bizler yılların tecrübesi ile tavsiyelerde bulunabiliriz. Ayrıca kullanışlı olanlar hakkında bilgi vermekteyiz.

Ofis Bölme Sistemi Çeşitleri

Geniş alanları daha küçük bölümlere ayırmak için çeşitli ofis bölme sistemlerimiz mevcuttur. Çeşitlerimiz;

  • Düşey profilsiz cam cama bölme
  • Çift camlı, ses yalıtımlı butonlu veya uzaktan kumandalı cam jaluzili bölme
  • Dar alanları genişleten seperatör bölme
  • Havuz, AVM ve siteler için uygun cam küpeşte bölme
  • Ahşap bölme

İnce, zarif ve mekana uygun olarak tasarlanmış bölmeler alan kaybetmeden küçülme sağlamaktadır. Ürün çeşitlerimizi görmek ve ofisinize en uygun olduğunu düşündüğünüz çeşidimizden siparişinizi vermek için sizleri firmamıza beklemekteyiz.

Ofis Bölme Sistemlerinde Kullanılan Malzemeler

Geniş alanlar devamlı bölünmediğinde bölme işleminde kullanılan malzemelerin kaliteli ve uzun ömürlü olmasına özen göstermekteyiz. Uyguladığımız bölmeler firmamızın garantisi altındadır. Kullandığımız malzemelerde sadece şıklık ve modern görüntüye dikkat etmeyiz. Bu özelliklerin yanında yangın direnci, direnç, yangın güvenliği, ışık geçirgenliği, sağlamlığa önem vermekteyiz. Ofis bölme sistemlerimizin çerçevesi, ince alüminyumdan imal edilmektedir. Cam panelleri tutturmaya yarayan paneller uzun yıllar garantilidir. Bölme sisteminde kullanılan camları ise çift veya tek cam olarak uygulanmaktayız. Tek cam sistemi sektörde cam cama sistem olarak bilinmektedir. Cam levhaları birbirine sıkıca bağlayarak, profilleri çevresi boyunca sabitleyerek montajını yapmaktayız.

Çift camlarda ses yalıtımı daha iyidir. Çift cam olduğunda iki cam arasındaki jaluzi ortamın kullanımını rahatlatmaktadır. İstenildiğinde kapatılarak sunumlarda ve özel toplantılarda kolaylık sağlamaktadır. Jaluzileri tercihe göre uzaktan kumandalı veya butonlu olarak üretmekteyiz. Camların yapısında müşterilerimize iki model sunmaktayız. Bu modeller kumlama veya şeffaf camdır. Şeffaf cam modelleri ışığı daha iyi aldığından daha fazla tercih edilmektedir. Ofisiniz binalar arasında kalıyor ve daha küçük alanlara ihtiyacınız var ise firmamızın önerilerini almak ve çeşitlerimizi görmek için firmamıza beklemekteyiz.

 

Bir cevap yazın