Ofis Bölme Sistemleri

Blog

Ofis Bölme Sistemleri

Ofis Bölme Sistemleri

Ofisler, insanların işlerini yürüttükleri alanlardır. Bazı ofisler küçük olup genel yapısı itibariyle sadece birkaç bölümden oluşurken bazı ofislerin ise çok daha geniş alana ve fazla bölüme ihtiyacı vardır. Bu durumlardaki ihtiyacı karşılamak için geliştirilen ofis bölme sistemleri, belli bir alanı isteğe bağlı olarak farklı büyüklüklerdeki ofislere bölebilmektedir. Bu da işyerlerinin ofis ihtiyaçlarının etkin olarak karşılanmasını sağlamaktadır.

Ofisler, personellerin zamanının neredeyse tamamını geçirdiği bölümlerdir ve buraların kalitesi, personel performansını direkt olarak etkilemektedir. Bundan dolayı da ofislerin olabildiğince kaliteli olması gerekiyor. Ofislerin sahip olması gerektiği özellikler incelendiğinde bunların başında yeterli büyüklükteki alanların geldiği görülecektir. Söz konusu alanlar, yeteri kadar büyük olmaz ve personel sıkışık bir ortamda çalışmak zorunda kalırsa performansı ve buna bağlı olarak da verimliliği düşecektir.

Alanların farklı büyüklükteki ofislere bölünmesini sağlayan ofis bölme sistemleri, her sektör için farklı çözümler sunmaktadır. Yani tek bir seçeneği insanlara sunmayıp farklı seçeneklerden uygun olanları tercih etmelerini sağlamaktadır. Firmamız, müşterilerine bu sistemlerin farklı seçeneklerini sunarken sistemler hakkında da detaylı bilgi vermektedir. Böylece müşterilerimiz kendi ihtiyaçlarını etkin bir şekilde bulabilmektedir.

Ofis Bölme Sistemleri Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Ofislerin istenilen alanlara dönüştürülmesine olanak sağlayan bu sistemlerin farklı özellikleri vardır. Öncelikle bu özelliklerin tercih edilecek olan ürünlerin çeşidine bağlı olarak değişeceğinin vurgulanması gerekiyor. Çok fazla seçenek bulunmakta ve bunların her birisi kendi içinde farklı özellikleri taşımaktadır.

Bu sistemlerin özellikleri genel olarak incelenirse aşağıdaki maddelerin biraz daha öne çıkacağı görülecektir. Ofis bölme sistemleri özellikleri şu şekildedir:

 • Farklı büyüklükteki alanların oluşturulmasına imkan verir.
 • Belli bir alanı eşit büyüklükte bölebileceği gibi farklı büyüklerde de bölebilir.
 • İlgili alanın planlamasının rahat bir şekilde yapılmasına olanak verir.
 • Farklı maddelerden üretilen malzemeler kullanılabilir.
 • Ayrılan alanların dışarıdan görülmesi engellenebileceği gibi cam kullanılarak dışarıdan görülmenin önü de açılabilir.
 • Kullanılan malzemeler son derece dayanıklı olup uzun süre bozulmadan kalabilir.
 • Bu sistemler istenmesi halinde rahat bir şekilde yerinden sökülebilir ve farklı bir noktaya taşınabilir.
 • Nem, su ve diğer dış etkenlere karşı dayanıklılığı yüksektir.
 • Modern yapısıyla ilgili alanın çok şık bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Tavanla birleştirilebileceği gibi farklı seçenekler tercih edilerek tavandan biraz daha alçakta kalabilir.
 • Her alan için rahatlıkla kurulabilir.

Yukarıda ofis bölme sistemleri tarafından sahip olunan bazı özellikler belirtilmiştir. Söz konusu özellikler haricinde de özellikler bulunmaktadır.

Ofis Bölme Sistemleri Çeşitleri

Ofislerin düzenlenmesi için kullanılan bu sistemlerin çok farklı çeşitleri vardır. Bu çeşitleri kendi içerisinde sınıflara ayırmak mümkündür. Öncelikle kullanılan malzemelere göre bu sistemlerin farklı çeşitleri varken aynı zamanda işlevine göre de çeşitleri vardır. Dolayısıyla da ciddi bir çeşitlilikten söz edilebilir. Firmamız tarafından farklı seçenekler sunulmakta ve bu seçeneklerin sayısı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Kaliteyi ön planda tutan firmamız, kaliteli seçenekleri her geçen gün bünyesine eklemekte ve bu özel sistemleri sizlere sunmaktadır.

Büyük alanların daha küçük alanlara bölünmesinde etkin bir şekilde rol oynayan ofis bölme sistemlerine ait çeşitlerden bazıları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır.

Tam Camlı Ofis Bölme Sistemleri

Adından da anlaşılacağı üzere bu ofis bölme sistemleri tamamen camdan oluşmaktadır. İstenilen alanlarda kullanılabilen bu sistemler genel olarak koridor ve sekretarya bölümlerinde tercih edilmektedir. Dışarıdan görülmesinde sorun olmayacak bölümlerin başında gelen galeri ve benzer alanlarda çok sık kullanıldığı görülmektedir.

Oldukça basit bir şekilde monte edilebilen bu sistemlerin portatif yapıda olması çok büyük bir avantaj olarak dikkat çekmektedir. Yani bulunduğu yerden alınarak farklı bir alana taşınması mümkündür. Fakat bunun profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir. Alüminyum profillerden oluşan söz konusu sistemde hem yatay hem de dikey taşıyıcılar bulunmaktadır ve bundan dolayı son derece sağlamdır.

Tam camlı ofis bölme sistemleri, çalışma ortamları için de kullanılabilir. Bu şekilde kullanılmak istendiğinde jaluzili olan seçenekler tercih edilmelidir. Jaluzili sistemlerde iki cam bulunmakta ve bunların arasında jaluzi yer almaktadır. Böylece jaluzi dış etkenlerden korunmakta ve sürekli temiz kalmaktadır. Camların silinebilir olması da ortamında her zaman temiz ve şık bir şekilde görünmesini sağlamaktadır.

Yarı ve Ara Camlı Ofis Bölme Sistemleri

Bu sistemlerde tam cam yerine ara cam kullanılmaktadır. Alt ve üst bölüm tamamen kapalı olurken ortadaki bölümde cam kullanılır. Böylece ortamla yarı camlı sistemler elde edilmiş olur. Yarı ya da ara camlı ofis bölme sistemleri farklı noktalarda kullanılabilmektedir. Fakat genel olarak çalışma ortamlarının düzenlenmesinde kullanılmaktadır.

Farklı yapısı ile ortamların çok daha özel görünmesini sağlayan bu sistemlerin farklı renk seçenekleri vardır. Ayrıca bu sistemlerde de jaluziler etkin olarak kullanılmaktadır. Dolayısıyla da camların istenildiği zaman tamamen görünüme kapanması söz konusudur. Firmamız tarafından sunulan bu sistemler son derece kullanışlı olup ofislere farklı avantajlar sağlamaktadır.

Yarı Açık Ofis Bölme Sistemleri (Speratör)

Yarı açık bir yapıya sahip olan bu sistemler, farklı olanakların çok daha rahat bir şekilde paylaşılmasına olanak vermektedir. Bu sistemlerde en basitinden ısınma ve aydınlatma ortak olarak yapılır. Söz konusu durum ise ofislere ciddi anlamda tasarruf sağlar. Ayrıca personellerin gerektiğinde birbirine seslenmesine ve bu şekilde haberleşmesine de izin verir.

Bu sistemler genellikle insan boyundan biraz daha düşük seviyelerde olup üst bölümü tamamen camdan oluşmaktadır. Montajı son derece basit olup ortamların istenildiği gibi düzenlenmesine olanak verir. Bu tür ofis bölme sistemleri içerisinde kapı olmayıp ilgili bölümlere giriş çıkış çok kolay bir şekilde yapılabilir. Bilgisayar üzerinden yapılan işler, bu bölümlerden rahatlıkla yapılabilir. Ayrıca bu sistemlerin daha büyükleri çağrı merkezlerinde kullanılmaktadır. Çağrı merkezlerindeki bölmelerin alanları çok daha küçüktür.

Camlı Ofis Bölme Sistemleri

Tamamen camdan oluşan bu ofis bölme sistemleri, şeffaf bir ortam sağlamada son derece etkilidir. Söz konusu sistemlerde temperli ya da lamine türü ürünler kullanılmaktadır. Böylece camların daha güvenli olması ve olası kazaları engellemesi sağlamaktadır. Söz konusu sistemlerde kapı da yer almakta olup kapılarda aynı şekilde camdan oluşmaktadır. Dolayısıyla da çok şık ve modern yapıda bir ofis ortamı bu sayede elde edilebilir. Söz konusu durum nedeniyle ofislerin kalitesinin ciddi şekilde arttığının söylenmesi yanlış olmayacaktır.

Cam yapısından dolayı montajının özenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Firmamız tarafından sağlanan bu ürünlerde farklı cam seçenekleri vardır. Camlar düz olabileceği gibi desenli de olabilmektedir. Bu da farklı tasarımlar yapılmasına imkan vermektedir.

Ofis Bölme Sistemleri Hakkında Genel Değerlendirme

Farklı alanlarda kullanılmaya uygun olan ofis bölme sistemleri, farklı çeşitleri ile dikkat çekmektedir. Bu sistemlerin kullanıldığı ortamların havası ciddi şekilde değişmektedir. Farklı seçeneklerin olması, insanların hem ortamın tasarımını hem de çalışma ortamının düzenlenmesini dikkate alınmasını sağlamaktadır. Firmamız tarafından sunulan ürünlerin temel özellikleri bunlar olup her geçen gün bu sistemlerin biraz daha geliştirildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Yeni, kaliteli, farklı, kullanılabilir sistemler firmamız tarafından siz değerli müşterilerimize uygun fiyat avantajlarıyla sunulmaktadır.

Bir cevap yazın