Blog

Cam Bölme Ofis Sistemleri

Cam Bölme Ofis Sistemleri

Geliştirilen yeni sistemler sayesinde ofislerin hazırlanması eskiye nazaran çok daha kolay olmaktadır. Bu sistemlerden bir tanesi de ofis bölme sistemleridir. Bu ürünler, belli bir alanı istenilen sayıda alana ayırma yeteneğine sahiptir. Bu ürünlerden olan cam bölme ofis sistemleri, adından da anlaşılacağı üzere ağırlıklı olarak camın kullanıldığı sistemlerdir. Cam bölme ürünlerinin kullanım alanları oldukça geniştir.

Cam Bölme Ofis Sistemlerinin Avantajları

Cam ile yapılan ofis bölme işlemlerinin diğer yöntemlere göre bir takım avantajları vardır. Bu avantajların önemli bir kısmı camdan kaynaklanırken farklı unsurlardan kaynaklanan avantajlar da bulunmaktadır. Söz konusu avantajlar şu şekildedir:

  • Cam kullanılmasına bağlı olarak ofislerin daha aydınlık bir yapıda olması sağlanmaktadır. Bu durum aynı zamanda şeffaflık adına da çok önemlidir. Cam bölme ofis olan işyerlerindeki personel verimliliğinin daha fazla olduğu bilinmektedir.
  • Cam ile diğer malzemelerin uyum sorunu yaşamaması da çok önemli bir avantajdır. Bu durum farklı tasarımların yapılmasına olanak sağlamaktadır. Özellikle ahşap gibi farklı malzemelerin ofis içerisinde kullanılması, ofislere ayrı bir hava katmaktadır.
  • Camlara film uygulaması yapılabilmektedir. Bu durum ise şeffaflıktan ödün verilmeden bir takım değişiklikler yapılmasına imkan vermektedir. Ofislerin kullanım kabiliyetlerinin bu yöntemle arttırılması mümkündür.
  • Ofislerin bölünmesi için kullanılan camlar, diğer sistemler için de önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Elektrik paneli için bu bölmelerde özel yerler ayarlanabilmekte ve bu da ofislerin aydınlatma ve klima kontrolü gibi bir takım işlemlerin basit olarak yapılmasını sağlamaktadır.
  • Bu malzeme ile ahşap arasındaki uyum kullanılarak farklı tasarımlar elde edilebilir. Özellikle kapının ahşaptan tercih edilmesi, ofise ayrı bir güzellik katmaktadır.
  • Cam ile yapılan ofis bölme işlemlerinin sağladığı bir diğer kolaylık ise kapı sistemleri ile ilgilidir. Cam bölme ofis için giriş kontrol üniteleri kullanılmak istendiğinde cam üzerine entegre etmede herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Bu da kart ya da parmak izi okuyuculu giriş sistemlerinin kolaylıkla kullanılmasını sağlamaktadır.

Cam bölme ofislerin sağladığı önemli avantajların bir bölümü bu şekildedir.

Cam Bölme Ofis Seçenekleri

Cam bölme ofislerin farklı türleri bulunmakta ve bunlardan istenilen tercih edilebilmektedir. Söz konusu seçenekler arasında tamamen cam olan sistemler bulunduğu gibi yarı camlı bölme sistemleri de bulunmaktadır. Cam bölme ofis seçeneklerinden bazıları şunlardır:

  • Tam Camlı Ofis Bölme Sistemleri: Bu sistemlerde zeminden tavana kadar cam kullanılmaktadır. Kapı da camdır. Dikey ve yatay destekleyiciler sayesinde son derece sağlam bir yapıdan olan bölme sistemleri, ortama şıklık katmaktadır. Bu sistemlerde jaluzi de eklenebilmektedir. Jaluzi sayesinde camlar istenildiği zaman karartılabilmektedir.
  • Ara Camlı Ofis Bölme Sistemleri: Bu sistemlerde ise cam sadece orta bölümde kullanılmakta ve diğer bölümlerde genelde ahşap ya da benzer malzemeler tercih edilmektedir. Bu da farklı bir seçenek olarak dikkat çekmektedir.

Cam bölme ofisler genel itibariyle bu şekildedir. Firmamız bu ürünlerin en yeni tasarımlarını uygun fiyatlarla siz değerli müşterilerine sağlamaktadır. Tercih edilecek olan ürüne bağlı olarak cam bölme ofis sistemlerinin fiyatları değişmektedir. Montajı ve kurulumu son derece kolay olması, ortamlara modern çizgileriyle şıklık katması, ofislerin farklı bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın