Blog

Ofis Bölme Sistemleri Montajı

Ofis Bölme Sistemleri Montajı

Hızlı bir şekilde ofis elde edilmesine imkan veren sistemlerin montajı profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Ofis bölme sistemleri montajı uzmanlık istemektedir. Her ne kadar bu malzemelerin en önemli özelliklerinden birisi kolay monte edilebilmeleri olsa da yapılacak olan hatalar, bazı parçaların kullanılamaz duruma gelmesine neden olabilir ki bu da son derece olumsuz bir durumdur. Ofis bölme sistemlerindeki ana amaç, birbirinden bağımsız alanların oluşturulmasıdır ve bu alanlar içerisinde personeller bağımsız bir şekilde çalışabilmelidir. Bundan dolayı da gerekli olan ayarlamalar yapılırken planlamanın çok dikkatli şekilde yapılması ve gerekli kontrollerin ardından uygulanması çok daha olumlu sonuçlar verecektir.

Ofis Bölme Sistemleri Montajı Nasıl Yapılır?

Yukarıda da belirtildiği gibi bu sistemlerin montajının profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekmektedir. Aşağıda montajın nasıl yapılacağı kademeli olarak anlatılmıştır. Buna göre ofis bölme sistemleri montajı şu şekilde yapılır:

  • Montaj yapılacak olan zemin ve tavan ayrıntılı olarak incelenir ve varsa sorunlar giderilir. Özellikle olası kot farklılıklarının giderilmesi, montajın hatasız olarak yapılması açısından son derece önemlidir.
  • Montaj yapılırken bu ünitelerin daha sonra farklı bir noktaya taşınma olasılığı göz önünde bulundurulmalı ve montaj da buna göre yapılmalıdır.
  • Montaj yapılmadan önce tercih edilen metalik malzemelerin korozyona karşı dayanıklı olduğundan emin olunması gerekir. Aksi durumda bu metallerin üzerine vida atılması, paslanma sürecini hızlandırıcı etki yapacaktır.
  • Montaj yapılırken farklı yalıtımlar dikkate alınmalıdır. Söz konusu yalıtımların başında ses yalıtımı gelmektedir ki bu çok önemli bir husustur. Yalıtım yapılırken bazı ek malzemelerin duvarlara eklenmesi söz konusu olabilir. Çok ince olup etkin yalıtım sağlayan malzemeler bulunmaktadır.
  • Taşıyıcılar, ofis bölme sistemleri montajı için önemli bir yer tutmaktadır. Alüminyum taşıyıcıların çoğunlukla kullanıldığı bilinen bu sistemlerde hem yatay hem de dikey taşıyıcılar bulunmaktadır.
  • Açılır, kapanır özellikte olan kapılar ve pencereler için menteşeler kullanılmaktadır.
  • Montajın genelinin uygun malzemelerle yapılması gerekiyor.
  • Montajlamada kullanılacak olan vida sayısının gerektiği kadar olması çok önemlidir. Ne eksik ne de fazla olmalıdır. Böylece ofis bölme sistemlerinin boş yere deforme olması da engellenmiş olacaktır.

Ofis Bölme Sistemleri Montajı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofislerin istenilen büyüklükteki alanlara bölen ofis bölme sistemlerinin farklı türleri vardır. Ofis bölme sistemleri montajı da buna bağlı olarak farklı şekillerde yapılabilir. Söz konusu işlemin mutlaka profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekiyor. Son derece kısa bir işlem olmasından dolayı önemli bir kolaylıktan bahsedilebilir. Bundan dolayı da özensiz çalışmalar ortaya çıkabilmektedir. Montajın bütün aşamalarında bu özenin korunması gerekiyor.

Montajlarda dikkat edilecek hususlardan bir diğeri ise bu işlemlerin kaliteli malzemelerle yapılmasıdır. Nihayetinde uzun süre sabitleme işlemi görülecektir ve bunun da kaliteli malzemelerle yapılması gerekmektedir. Aynı şekilde kaliteli aletlerin kullanılması da süreci kısaltıcı etki yapar.

Bir cevap yazın