Blog

Seperatör – Yarı Açık Bölmeler

Seperatör – Yarı Açık Bölmeler

Çalışma ortamlarının kalitesi, buradaki verimliliği direkt olarak etkileyen hususlardan birisidir. Kalite ne kadar fazla olursa çalışanlar kendilerini o kadar iyi hissetmekte ve ortamın kalitesi ile adeta motive olmaktadır. Bu sayede de çalışanların performanslarında ciddi bir yükselme meydana gelmektedir. Seperatör – yarı açık bölmeler de bu şekilde etki yapan ofis sistemlerinden birisi olup uygulanması son derece kolaydır. Bu sistemler sayesinde ofisler istenilen büyüklükteki alanlara bölünebilmektedir. Ayrıca bölünen alanlar eşit olabileceği gibi farklı da olabilir.

Ofislerin içerisinde yer alan bölümlerin büyüklükleri, çalışanların rahat edeceği kadar olmalıdır. Bu alandan daha büyüğü ya da küçüğü personellerin performanslarını olumsuz olarak etkileyecek ve verimin düşmesiyle sonuçlanacaktır.

Bahsedilen bu sistemlerin genel özellikleri incelendiğinde ofis içindeki alanların yarıya kadar kapalı olduğu ve üst tarafın tamamen boş olduğu görülecektir. Böylece ofislerde sıcak bir ortam oluşurken personeller birbiriyle iletişim halinde olabilmektedir. Seperatör – yarı açık bölmeler sisteminde kapı yoktur. Ofislere girilecek olan bölümler tamamen boştur ve bu da ilgili alanlara rahat bir şekilde girip çıkmayı olanaklı hale getirmektedir.

Seperatör – Yarı Açık Bölmeler ve Sağladıkları Faydalar

Ofislerin düzenlenmesinde etkin olarak kullanılan bu sistemlerin sağlamış olduğu farklı faydalar vardır. Öncelikle bu sistemlerin yarı özel bir yapıya sahip olduğunun belirtilmesi gerekiyor. Personeller oturduklarında dışarıdan görülmeleri neredeyse imkansız olmaktadır. Fakat üst kısımda cam kullanılması halinde bu durum biraz değişebilmektedir. Genel olarak bu şekilde olan sistemlerin sağlamış olduğu faydalardan birisi sıcak bir çalışma ortamıdır.

Yarı açık görünüm imkanı veren seperatör – yarı açık bölmeler özellikle aydınlanma ve ısınma noktasında çok ciddi bir tasarruf yapılmasını olanaklı hale getirmektedir. Ayrılan alanların kendi içinde bağımsız olmasına karşın üstlerinin açık ve ortak bir yapıda olması, önemli avantajlar sağlamaktadır. Ortamda bulunan aydınlanma sistemleri, bütün bölümleri aynı derecede etkilemektedir ve bu da ortamların aydınlanması için çok daha az enerji harcanmasına neden olmaktadır. Tüm bunlar, ilgili şirket ya da işletmenin maddi anlamda rahatlık yaşaması için çok büyük önem taşır. Bunun haricinde ise aynı durumun ısınma için de geçerli olduğunun bilinmesi gerekiyor.

Seperatör – Yarı Açık Bölmeler ve Ortam Kalitesi

Ofislerin düzenlenmesine farklı bir bakış açısı getiren seperatör – yarı açık bölmeler, farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Özellikle çağrı merkezlerinin düzenlenmesinde bu bölmelerin etkin olarak rol oynadığı bilinmektedir. Söz konusu ortamlarda herkesin bir kulaklığı takması, ses konusundaki sorunu da çözmektedir.

Ofis bölme sistemleri arasında özel bir yeri olan yarı açık bölmeler, görünümü ile kaliteli ortamların oluşmasında etkin olarak rol oynamaktadır. Bu ortamların modern bir yapıda görülmesi insanların dikkatlerinden kaçmamaktadır. Firmamız tarafından sağlanan söz konusu sistemler kaliteleri ve dayanıklı yapıları ile de öne çıkmaktadır. Firmamız müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışmaktadır.

Bir cevap yazın