Blog

Bölme Duvar

Bölme Duvar

Çalışma ortamlarında evimizde yaşadığımızdan daha fazla vakit geçirir olduk. Bundan dolayı insanlar çalıştıkları ortamda huzurlu olmak ve kendini rahat hissederek çalışmak istemektedir. Ortak ve kalabalık insan grubu ile çalışılan yerler yerine günümüzde daha minimalize ortamlar tercih edilmektedir. İşverenler personelinin verimini artıracak tedbirler almak için büyük ve geniş çalışma ortamlarını küçültmek istemektedir. Bunu yaparken çok zaman alarak vakit kaybı olmayacak hem de ekonomik olan yöntemleri uygulamak istemektedirler. Günümüzde klasik örme duvarlar yerine bölme duvar kullanılmaktadır.

Firmamızın bölme duvarları, taşınabilir ve demonte özelliklere sahiptir. Özelliklerinden dolayı her boyutta mekanın kolay ve pratik bir şekilde oluşturulmasını mümkün kılmaktadır. Çalışma veya yaşam alanlarında işlevsel ve görüntüsel değişiklik isteyen müşterilerimize bölme duvar sistemlerimizi önermekteyiz. Hareketli ve modüler iki farklı çeşidi bulunan bu sistemlerimiz sayesinde mekanlarınızdaki değişikliğe en hızlı yanıtı verebilme imkanımız olmaktadır. Hızlı değişimle meydana gelen şık ve modern tasarım sizlere modern dünyanın kapılarını da açacaktır.

Modüler Bölme Duvar

Mimarlık terimi olan modüler, sökülüp takılabilen, müşterinin isteğine göre şekillendirilen ve ihtiyaç hissedildiğinde değişiklik yapılabilen anlamlarına gelmektedir. Modüler bölme duvar sistemlerimiz sökülüp takılabilme özelliğine sahiptir.  Duvarımızın yüzeyinde laminat, cam, doğal ahşap, metal veya kumaş gibi malzemeler kullanabilmekteyiz. Müştermizin tercihine göre yüzey malzemesi değişir. Çeşitli yüzey kaplama seçeneği ile duvarınızı kişiye özel tasarlayabilmekteyiz. Bölme duvarla sayesinde alanlar daha fonksiyonel olarak kullanılabilmektedir. Bölme duvar sistemlerimiz ileri teknoloji sistemiyle üretilmektedir. İleri teknoloji ürünleri daha uzun süre ve dayanıklı bir şekilde kullanabilmeyi sağlamaktadır.

Modüler sistemlerimizin montajında çelik dikmeler ve raylı klipsler kullanılmaktayız. Çelik dikmeler ve raylı klipsler sistemimizin kusursuz birleşmesini sağlarken aynı zamanda darbelere ve çarpmalara karşı daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Modülerler arasında 6 mm’lik derzler oluşmaktadır. Raylı klipslerimiz uygulamanın pratikliğini sağladığı gibi derzlerin estetik görünmesini de sağlamaktadır. Camlı modüllerimiz de bulunmaktadır. Bu modüllerin camlarını, fabrika ortamında yıkayıp alüminyum profillerle çerçeve oluşturularak en hassas ölçülerle üretilmekteyiz. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda cam içerisine jaluzi montajı yapmaktayız. Jaluzilerde müşterilerimiz istedikleri rengi seçebilirler. Ferah ve aydınlık ortamlar meydana getirmek isteyenler camlı modüler bölme duvar uygulamalarımızı inceleyebilir.

Hareketli Bölme Duvar Sistemleri

Yaşadığınız alanı birden fazla küçük odacıklara bölmek istiyorsanız bölme duvar sistemlerimizden destek alabilirsiniz. Hareketli duvar sistemlerinde, alanın verimli kullanılması, şıklık ve rahatlık öne çıkmaktadır. Hareketli sistem müşterimize daha modern bir yaşam alanı sunarken zengin alternatifli ürünlerimizi seçme özgürlüğü tanımaktayız. Tek bir tasarıma bağlı kalmayan müşterilerimiz istediği ürünü seçebilir. Büyük ve geniş alanları küçük toplantı odası, yönetici odası veya ofislere dönüştüren hareketli duvar sistemimizin ses yalıtımının çok iyidir. Ses yalıtımı sayesinde toplantıların verimliliğini artırmaktadır. İhtiyaç olduğunda küçük bir toplantı odası, toplantı bittikten sonra büyük bir alana dönüşmesini istediğiniz mekanlar için hareketli bölme duvar sistem alternatiflerimizi inceleyebilirsiniz.

Bölme Duvar Sistemi Tamamlayıcı Ekipmanları

Bölme duvar sisteminin tamamlayıcı ekipmanları; kapılar ve kapıların kasasıdır. Kapılarımızda son zamanlarda daha çok kayar kapılar tercihe edilmektedir. Evlerin, bankaların, ofislerin yapılarında alan darlığından ve modern kullanımından dolayı kayar kapılarımız tercih edilmektedir. Raylı sistemi kayar kapılarımızın sessiz olmasını ve pratik olmasını sağlamaktadır.

Kasalarımız alüminyum veya çelikten üretmekteyiz. Alüminyumdan üretilen kasalarımız 90 ile 280 mm arasındaki boşlukları tolere edecek şekilde tasarlanmaktadır. Standart ve slim olmak üzere iki tipte ürettiğimiz alüminyum kasarlarımız 40 mm’lik cam, ahşap veya çelik kapılarda kullanılabilir. Çelik kasalarımız ise oldukça sağlam olup modern tasarımları ve hızlı montaj kolaylığı ile tercihlerinize sunulmuştur.

 

 

Bir cevap yazın