Blog

Cam Oda Bölme Sistemleri

Ofis Dekorasyonu

Firmalar gelişen ve değişen günümüz şartlarına uyum sağlamak için ve kendilerine has yaşam ve çalışma alanları oluşturabilmek adına inşaat sektöründe meydana gelen değişimlere ilgi duymaktadır. Bu anlamda personel ve idari yapının daha istekli ve daha uyumlu faaliyetlerine devam edebilmeleri ve sevecen ve makul is alanlarinin yeniden tasarımı anlaminda yeni tip düzenlemeler dikkat çekiyor. Bu anlamda çok tercih edilen ve yeni tasarım gözdesi cam duvar ve beton duvar sistemleri ile geniş ve ergonomik tasarım ve modern görünüm elde edilmektedir. Son zamanlarda bu anlamda yeni kabul edilecek bir gelişme daha göze çarpıyor. Artık ofislerde ve diğer toplu kullanım alanı binalarda Cam oda bölme sistemleri modern ve ergonomik bir tasarım sunuyor. Cam oda bölme sistemleri ile geniş alan işgali yapmayan tavan ve yer arası zarif ve ince kaplamaya fırsat tanıyan bu sistemler cam ve alüminyum maddelerinden üretilir. Bu sistemler ince ve kırılgan görünümünün aksine uzun yıllar kullanımı sonrası sorun çıkmayan ve firma garantisinin 10 yıl ve üzerinde olduğu  ürünlerde, ayrica ses ışık yalıtımı bulunur. Yangına karşı dayanıklı yapısı sayesinde de büyük bir güvenç oluşturur.

Cam Oda Bölme Sistemi Üzerine

Özellikle ofis ortamlarında sıklıkla tercih edilen sistemler sayesinde başta alan tasarrufu olmak üzere birçok avantaj sunulur. Farklı tasarımları sayesinde alana ve isteğe göre çeşitlilik gösterir. Iki farklı sistem kullanılır, bunlardan ilki çerçeve sistemidir. Bu sistemde cam paneller alüminyum bir çevreve içine sabitlenerek oturtulur, iki cam seçeneği ile ses yalıtım imkanı sunulur. Ikinci seçenek ise tek parça cam ya da cam cama sistemi olarak adlandırılan bu sistemde cam levhanın birbirine profiller yardımıyla sabitlenerek oturtulmasini ifade eder. Bu sistem oda aydinlatmasjnda ki yüksek verim nedeniyle tercih edilir. Cam oda bölme sistemleri teknik özellikleri ise şu şekildedir.

  • Yükseklik : 4000 ile 7000 mm arasında değişir, oda büyüklüğüne göre ayarlama yapılır.
  • Cam Kalınlığı: 8 ile 12 mm arasında tercih edilir.
  • Ses Yalıtımı :32-80 desibel arası yalıtım sağlamaktadır, ofis ortamlarında bu oran sessizliği sağlamak için yeterlidir.

Yukarıda belirtilen teknik özelliklere sahip olan cam odalar kumlu, şeffaf veya özel film seçenekli olarak tasarlanir. Çerçevesi alüminyum maddesi ile yapılır. Ürün rengi gri..

Neden Cam Ile Bölünmüş Odalar

Ofis içerisinde küçük veya odalar yapmak ve alanı en etkili şekilde yeniden tasarlamak için özellikleri yukarıda ayrıntılı olarak bahşedilmiş olan cam oda bölme sistemleri modern görünüm elde etmenin etkili ve kolay yoludur. Sistemler sipariş sonrası birkaç günde teslim ve montajı yapılmaktadır. Bu sayede erken kurulum ve iş yerlerinde özellikle iş aksaması veya beklemeyi engelleyecek fırsatlar sunar. Ayrıca kurulumu monte ve demontesi çok kolay olduğu için beğenilmeyen durumlarda veya istenyen şartlarda farklı bir çözüme ulaşmak hiç de zor olmayacaktır.

 

Bir cevap yazın