Blog

Hazır Bölme Duvar

Hazır Bölme Duvar Hakkında Her şey

Geniş ve büyük alanları bölmek için hazır bölme duvar sistemleri kullanılmaktadır. Hazır bölme sistemleri demirden veya alüminyumdan üretilen katı bir yapı malzemesidir. Büyük çalışma alanlarında, okullarda, bankalarda, hastanelerde bir veya birkaç kişilik grupların kullanması için geniş alanların bölünmesi gerekebiliyor. Tuğladan duvar örmek işleri aksatıp zaman kaybına neden olduğu gibi alanların daralmasına da neden olmaktadır. Bundan dolayı modern yapı dünyasında artık alanları bölmek için duvar örme işlemi yapılmamaktadır.

Tuğla duvarlarla bölme işlemi yerine daha şık, estetik duran, alanı daraltamayan, fonksiyonel, dayanıklı hazır bölme duvarlar tercih edilmektedir. Zaman kaybı yaşatmadan kolaylıkla monte edilir olması ise işverenlerin tercih etme nedenleri arasındadır. Müşterimiz, kullanacağı alana göre hazır bölme duvar çeşitlerimiz arasından açılır kapanır modellerimizden seçim yapabilir. Ayrıca kullanılacağı mekana renk bakımından uyum sağlaması için çok çeşitli renk alternatiflerimiz bulunmaktadır.

Hazır Bölme Duvar Kullanım Alanları

Çok sayıda insanın aynı ortamda çalışması veya iş yapması bazen olumsuzluklara neden olabilmektedir. Yetkili kişiler verimi artırmak ve insanların daha rahat çalışmasını sağlamak için büyük alanları küçülterek daha az insanın bulunacağı mekanlar oluşturmayı istemektedir. İşte bu amaçlarla firmamızın ürettiği taşınabilir, demonte, modern, kolaylıkla çeşitli hacimlere dönüşebilen hazır duvarlarımızı tercih etmektedir. Ürünlerimizi genellikle;

 • Hastaneler
 • Okullar
 • Üniversiteler
 • Plaza işletmeleri
 • Ofisler tercih etmektedir.

Bu alanların dışında büyük bir alanı bölerek küçük yaşam alanları oluşturmak isteyenler hazır bölme duvar modellerimizi inceleyebilir. Firmamız, bir müddet küçük alan olarak kullanıp sonrasında yeniden eski haline dönüştürülecek mekanlarda hareketli bölme duvar sistemlerini kullanmayı tercih etmekteyiz. Şayet müşterimiz az zamanda az maliyetli pratik bir sistem isterse seperatör olarak alçıpan duvar bölme sistemlerini kullanmaktayız.

Hazır Bölme Duvar Sistemlerinde Seperatör Ne Demektir?

Kelime anlamı ayırıcı olan seperatör, duvar sistemlerinde geniş alanı ikiye ayıran ahşap, cam, alüminyum, alçıpan yapı malzemelerine verilen addır. Seperatörleri melamin, doğal ahşap veya laminat malzemelerini kullanarak kaplamaktayız. Daha rahat kullanılacak dekoratif alanlar oluşturmak için kullandığımız seperatörler 105 milimetre kalınlığında, darbelere karşı dayanıklı raylı kilps sistemiyle imal etmekteyiz. Müşterimizin isteğine, mekanın elverişliliğine göre değişik ebatlarda en hassas ölçülerle ürettiğimiz seperatörlerin montajı çok kolay ve pratiktir. Hazır bölme duvar uygulamasını seperatör sistemi sayesinde kir, toz, kötü görüntü olmadan çok kısa sürede gerçekleştiririz.

Hazır Bölme Duvar Çeşitleri Nelerdir?

Hazır duvar denilince akıllara tek tip bir şey asla gelmemelidir. Teknolojimizin ilerlemesi yapı ürünlerini de değiştirmiş ve geliştirmiştir. Günümüzde çok çeşitli estetik, modern ve şık ürünlerle mekanları bölme duvarlarla bölmekteyiz. Hazır bölme duvar çeşitlerimizi şöyle sıralayabiliriz:

 1. Hareketli veya sabit bölme duvar sistemleri: Sabit duvarlar hareketsizdir. Hareketli bölme duvarları ince profilden tasarlamaktayız. Parlak renkli profillerden imal ettiğimiz kapak kaymaktadır. Çekildiğinde ortam ikiye bölünür açıldığında tek alan olmaktadır. Genellikle yönetici odaları ile konferans salonlarında hareketli hazır bölme duvar tercih edilmektedir. Kusursuz elektronik sisteme sahip olan hareketli bölme duvarlarda ahşap veya alüminyum profiller kullanmaktayız. Bu profilleri demir çubuklarla destekleyerek mükemmel bir sistem kurmaktayız.
 2. Tamamı cam veya alüminyum duvar bölme sistemleri: 50 ile 80 mm kalığında ürettiğimiz alüminyum duvar bölme sistemlerini ofis bölmede kullanmaktayız. Yer kaplamayan tasarruflu bir ürünümüzdür. İki alüminyum arasında mat, kumlama sam veya jaluzi gibi farklı sitiller kullanmaktayız. Tamamı cam olan ürünlerimizde ise farklı bir malzeme kullanılmadan sadece cam üzerine imal etmekteyiz.
 3. Renkli, Net veya Buzlu Cam Bölme Duvar sistemleri: Cam bölmenin verimliği artırdığı ifade edilmektedir. Camın buzlu, renkli, net gibi her çeşidinden özel olarak hazırlanan hazır bölme duvar sistemlerini üretmekteyiz.
 4. Değişik renklerde jaluzi ve profiller: Reklam ajanslarında, yaşam alanlarında canlılık isteyenlerin tercihi renkli profillerden yana olmaktadır. Mekanla uyum gösterecek, estetiği yakalayacak renklerde jaluzi uygulamaları yaparak müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktayız. Jaluzilerin uzaktan kumandalı mı yoksa butonlu mu olacağını kararı tamamen müşterimize aittir.
 5. Eğimli veya düz bölme duvar sistemleri: Kullanılacağı alanın yapısına, estetiğine uygun olan hangisi ise düz veya eğimli duvarlardan seçim yapılabilir. Modern görünüm elde etmek isteyenlere eğilimi bölme duvarları tavsiye ederiz.
 6. Sürgülü veya menteşeli kapılı bölme duvar sistemleri: Bölme duvarın kapısını istenirse menteşeli olarak tasarlayabiliriz. Alan darlığı varsa sürgülü modellerimiz daha uygun olacaktır.

 

Bir cevap yazın