Blog

Oda Bölme Sistemleri

Oda Bölme Sistemleri

Farklı malzemelerden mamul edilen bölücü duvarların vasıtasıyla oda içerisinde bütünlüğü sağlamak ve mekanı görev alanları bakımından birbirinden ayırmak mümkündür. Oda bölme sistemleri ortak alanları aktif ve en verimli halleriyle kullanıma sunmaktadır. Oda içerisinde farklı bölümler oluşmasını sağlarken mekanın görselliğini de iyi yönde etkileyecektir. İşlevselliğinin yanı sıra mekanın estetiği açısından da önemlidir. Bu oda bölücüler ortamın havasını tamamen değiştirme gücüne sahiptir. Oda bölmeleri farklı ihtiyaçlara cevap verdiğinden çok amaçlı bir üründür. Ofis ortamlarından evlere kadar pek çok alanda kullanılabilmektedir. Firmamız bünyesinde farklı ihtiyaçlara uyum sağlayacak ürünler müşterilerin kullanımına ve beğenisine sunulmaktadır. Memnuniyeti çok önemseyen firmamızda çalışmalar özenle yürütülmektedir.

Kullanım alanlarına bakıldığında, çoğunlukla salonu aşırı büyük evlerde burayı bölerek bir oda daha çıkarmak amacıyla ya da mutfağın açık olduğu evlerde mutfak ile odayı ayırmak için kullanıldığı görülmektedir. Farklı gerekçelerle de oda bölme sistemleri tercih edilerek tek alan iki ayrı alan olarak gösterilmek istenmektedir. Günümüzde gelişmiş alçıpan duvar sistemleri, ses ve ısı yalıtımına da olanak sağlamaktadır. Bu durum da pek çok insanın tercihini bu yönde yapmasında bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır.

Değişik model ve tarzda pek çok modelin satışa çıktığı bu sektörde tasarımcı kimliğiniz de değer kazanmaktadır. İyi tasarımlarla mekanı bölerken hem daha hoş görüntüler hem de modern bir algı yaratmak çok kolay olabilmektedir. En iyi tasarımcıların fikirlerine başvurarak hayalinizdeki sistemi yapmak için çabalayan firmamız, bu hususta kendine güvenmektedir.

Genel Özellikleri Bakımından Oda Bölme Sistemleri

Bir mekanı bölerek farklı alanlar oluşturmaya yarayan oda bölme sistemleri, farklı materyaller ile isteğe bağlı olarak oluşturulmaktadır. Bu sistemlerin varlığıyla farklı kimseler büyük alanlardan daha çok tasarruf edebilmektedir. Bu bölücülerin sabitleri olduğu gibi sökülüp takılabilen modelleri de bulunmaktadır. Temizliği kolay olan bu sistemlerin tercih sebeplerinden biri de budur. Cam, ahşap ve alçıpan gibi malzemelerden yapılabilen oda bölme sistemleri, yapılacak alana göre ayarlandığından görselliği bozmayacak ve mekan ile uyumlu olacaktır. Bu sektör içinde seperatör kelimesine de sıklıkla rastlanmaktadır. Anlamı bölmek olan bu kelime; oda ayırmak için kullanılan cam, alüminyum, ahşap gibi yapı gereçlerine verilen isimdir. En kaliteli malzemelerden ürünlerini müşterilerine sunan firmamızda, profesyonel ekiplerle çalışılmaktadır.

Oda Bölme Sistemleri Fiyatları

Fonksiyonelliği bakımından okullarda, evlerde, hastanelerde ve ofislerde sıklıkla tercih edilen oda bölme sistemleri fiyat aralığı bakımından da birbirine yakındır. Seçilen tasarıma ve alınan ölçülere göre bu fiyat aralığında dalgalanmalar olabilmektedir. Yine kullanılacak malzemenin durumu da fiyatı etkileyen etmenlerden biridir. Yine tasarım için istenen ek ürünlerin masrafı da toplam fiyatı etkileyebilmektedir. Proje çıkarıldıktan ve tüm değişkenler hesaplandıktan sonra net fiyat verilecektir. Genellikle sade tasarımlar daha uygun fiyatlı olsa da, ek ücretler çıkarıldığında bütçeye uygun bir bölme sistemi yaptırmak oldukça kolaydır. Firmamız yenilikleri takip eden ve uygun fiyatlı olduğundan talep görmektedir.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın