Alçıpan duvar alçıpan tavan sistemleri | Bobofis Ofis Bölme Sistemleri

Alçıpan duvar alçıpan tavan sistemleri nedir?

Standart ya da özel boylarda üretilen iki yüzeyi de karton kaplı plakalar alçıpan olarak isimlendirilmektedir. Alçıpan duvar alçıpan tavan sistemleri genel olarak inşaatı bitmiş olan binalar için yerden duvara kadar olan bölüm kapama görevi görmektedir. Genel olarak:

  • Asma tavan,
  • Bölme duvar,
  • Kuru sıva,
  • Kuru yer döşemesi uygulamaları için tercih edilmektedir.

Tercih edilen alanlar için kullanılan alçıpan uyulama maliyetini ve zaman tasarrufunu sağlamaktadır. Çeşitlerine bakıldığında; hafif, suya dayanıklı, yangına ve suya dayanıklı gibi çeşitleri bulunmaktadır. Alçıpan kullanımının belirli nedenleri bulunmaktadır. Ph değeri ile bakterilerin üremesine izin vermez. Yangına dayanıklı alçıpan ortalama 30 dakika kadar sorunsuz performans sergilemektedir. Bu çeşidi riski en aza indirmek için tercih edilmektedir. Oldukça esnek olan alçıpanlar deprem sırasında esneme özelliğine sahiptir. Depreme dayanıklı olan ürünler duvar örme yöntemlerine göre oldukça hafiftir. Ses ve ısı yalıtımında oldukça başarılı olan ürün yanı sıra nem seviyesini de ayarlayabilmektedir. Ortamın nefes almasını sağlayan alçıpanlar ince yapılı oldukları için görüntü kirliliğine neden olmazlar. Demonte özellikli alçıpanlar sökülebilen ve monte edilebilen özelliğe sahiptir. Modern yapılar için tercih edilebilecek olan alçıpanlar oldukça uygun iç cephe ürünleridir. Genel olarak konutlarda ve binalarda en sık kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Firma olarak Alçıpan duvar alçıpan tavan sistemleri konusunda deneyimli oluşumuz mevcut projenin kısa sürede sona ermesine yardımcı olmaktadır.

Çeşitlerine göre alçıpan duvar alçıpan tavan sistemleri

Alçıpan uygulamalarına bakıldığında kullanılan farklı çeşitleri olduğu görülmektedir. Alçıpan çeşitlerine bakıldığında:

  • Suya dayanıklı alçıpan,
  • Yangına dayanıklı alçıpan,
  • Akustik alçıpan,
  • Yangına ve suya dayanıklı alçıpan şeklinde sıralanmaktadır.

Firmamızın uyguladığı profillere bakıldığında ise; duvar u, duvar c, delikli köşeden oluştuğu görülmektedir. Alçıpan duvar alçıpan tavan sistemleri genel olarak betonarme, tuğla, brüt, taş ve briket gibi malzemelerden oluşan duvarlara uygulanmaktadır. Alçıpanlar duvarların yeniden yapılandırılması, restore edilmesi, tesisatların gizlenmesinde ve tasarımlarda tercih edilmektedir. Dıştan ısı yalıtımının sağlanması gereken durumlarda, enerji tasarrufunun sağlanması aşamasında oldukça etkili olmaktadır. Isı yalıtımı ve yangına dayanıklılık bütün talepleri karşılamaktadır. Ses yalıtımı, duvarın giydirme sistemleri ve kuru yapı sistemi sayesinde ısı yalıtımının dışında dış duvar ve mekanlar arasındaki ses yalıtımını arttırmaktadır. Yüksek kaliteli alçıpanlar kat uygulamalarında kusursuz bir görünümüne yardımcı olmaktadır. Müşteri memnuniyetini her daim üst sırada tutan firmamız kaliteli Alçıpan duvar alçıpan tavan sistemleri hususunda çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Alçıpan duvar alçıpan tavan sistemleri özellikleri nelerdir?

Kullanımı açısından pek çok avantaja sahip olan Alçıpan duvar alçıpan tavan sistemleri pratik ve hızlı uygulanabilme özelliği ile kolay monte edilebilmektedir. Özellikle yangın, ses ve ısı izolasyonuna sahiptir. Tasarımda esnek ve tasarruflu bir yapısı bulunmaktadır. Zemin ya da bodrum katlarında tesisat borularını üzerinde giydirme duvara kolaylıkla uygulanabilme özelliği bulunmaktadır. Taş, tuğla, briket ve betonarme gibi malzemelerden oluşan duvarlar yalıtım malzemeleri ile firmamız tarafından en üst standartlarda hazırlanmaktadır. Hatta alçı sıva uygulamasına dahi gerek duyulmadan düzgün ve son kat uygulamalarında hazır yüzeylerin elde edilmesi sağlanmaktadır. Alçıpan ve tavan sistemlerinin uygulanması ile deprem riskini en aza indirmek de mümkün olmaktadır. Tesisat sistemlerinin tamamen kapanmasına yardımcı olan çalışmalarımızla istenmeyen görüntülerin önüne geçebilmekteyiz. Oldukça çabuk monte edilebilen ve demonte olan alçıpan sistemleri ile her türlü betonarme alanına en iyi hizmeti sunmaktayız.

Alçıpan duvar alçıpan tavan sistemleri avantajları bakımından nasıldır?

Bina ve konutlarda sıklıkla tercih edilen alçıpan duvar alçıpan tavan sistemleri avantajlarına bakılacak olduğunda pek çok artısı olduğunu görmek mümkündür. Firma olarak hızla ve kolay kurulumunu sağladığımız sistemin kullanımı da oldukça avantajlıdır. Isıya ve sese karşı mükemmel yalıtım sağlayan sistem sayesinde ortamda istenilen denge kurulur. Nemi dengeleyen sistem yanı sıra su tesisatını da gizlemektedir. Alçıpan Ph değerini ayarlayarak bakteri üretmediğinden oldukça sağlıklıdır ve her bir çeşidi ile yangına dayanıklı olması tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Esnek alçıpan yıkılmaz bir yapıya sahiptir ve depremden etkilenmeyen özellikler içerir. Ekonomik alt yapı ürünü firmamız tarafından en uygun fiyatlarla tüketicilerin hizmetine sunulmaktadır. Gereken tesisat elemanlarını gizlemekte ve işçilikten tasarruf sağlamak da mükemmel bir ara elemandır. Bütün duvar işçiliklerinde firmamız farkı ve güvencesi ile zamandan ve masraftan tasarruf ederek en iyi alçıpan duvar sistemlerine ulaşmanız mümkündür. %100 müşteri memnuniyetini benimseyen firmamız gerçekleştirdiği tüm işçiliklerde kaliteli hizmeti garantilemektedir.