Otomatik Kepenk Sistemleri

 

OTOMATİK KEPENK SİSTEMLERİ

İşyeri cepheleri, garaj girişleri vb. mekanlar da tercih edilen kepenk sistemleri günümüze değin pek çok farklı yöntem ile imal edilmiş ve montaj uygulaması yapılmıştır. Daha önce file kepenk denilen sistemler ile ilk hareket kuvvetinin inan gücüne dayandığı ve güvenliğinin alt kısımdaki asma kilitler ile sınırlandığı kepenk sistemleri yaygın olarak kullanılırdı. Günümüz kepenk sistemleri motor dönme gücüne dayalı bir kuvvet ile çalışan modern sistemlerdir. Kutu içerisindeki  boruda yer alan motor dönme kuvveti ve switchlerin de yardımı ile ürünü aşağı yada yukarı yönde hareket ettirerek açılım yada kapanım sağlar. Otomatik kepenk sistemlerinde güvenliği motor sağlamış olur ve güvenlik düzeyini en üst derecelere yükseltir. Motor kapanma durumuna geçtiğinde switchler ile belirlenen son noktaya ulaşarak kendini kilitler ve ürünün açılamamasını sağlar. Kullanıcı, eski sistemlerde olduğu gibi herhangi bir kuvvet uygulamadan rahatça açma kapama işlemini gerçekleştirir ve uygulama daha kullanışlı olur.

Galvaniz sac, poliüretan dolgulu alüminyum ve poliüren dolgulu çelik profiller otomatik kepenk sisteminin yapılacağı alanlarda kullanım şekline göre tercih edilir ve uygulanırlar. Doğru tercih ile ürünün ömrü uzatılmış olur ve sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur.

Otomatik kepenk sistemleri, uzaktan kumanda ile kontrol, fotosel sistemi ile cisim ve engel tanıma, şifreli geçiş sistemleri, radar uygulamaları, metal dedektörleri gibi sistemler ile kontrol kolaylığı sağlanarak her amaca hizmet etmesi sağlanmaktadır.

Otomatik kepenk sistemleri, elektronik yapısı ile çağımızın getirdiği teknoloji ve yeniliklerle birlikte kullanılan alanların güvenliğini en sağlam ve uzun ömürlü olarak yerine getirmektedir. Koruma kalkanınız, elinizde tuttuğunuz küçük bir kumanda ile sizlere amadedir.